۲۲ام تیر ۱۳۹۶ وبلاگی

خوابیدن یکی از مهم ترین چیزهایی است که ما هر شب انجام می دهیم. به اندازه خوابیدن فواید ناگفته زیادی برای سلامتی ما دارد و به اندازه نخوابیدن یک مشکل جدی در بسیاری از کشورهای جهان است. آیا می دانستید با برهنه خوابیدن می توانید فواید بیشتری از این کار ببرید؟ در اینجا فواید برهنه خوابیدن را قرار داده ایم:

۱- این کار آسان تر است.

هنگامی که دیگر شما نگران پوشیدن لباس در هنگام خوابیدن نباشید، خیلی چیزها شروع به آسان شدن می کنند. شما دیگر نیاز ندارید لباس خواب بخرید، این گونه پول بیشتری ذخیره می کنید. شما لباس کمتری برای شستن و تا کردن دارید. شاید این گونه مجبور باشید روکش تخت خواب خود را بشورید ولی هنگامی که لباس خواب می پوشید این کار را بیشتر باید انجام دهید.

۲- این کار شما را مجبور می کند که بیشتر بیرون روید.

10 فایده جالب برهنه خوابیدن که شاید شما آن ها را ندانید.5

بعضی از مردم وقتی که از سر کار بر می گردند لباس خواب خود را می پوشند، و از این کار به عنوان یک بهانه برای ماندن تمام شب در خانه استفاده می کنند. این منجر به سبک زندگی بی تحرک می شود که به چیزهایی مانند افزایش وزن نسبت داده شده است. وقتی که شما لباس های عادی خود را پوشیده نگه می دارید ،بیشتر تمایل دارید بیرون بروید و این چیز خوبی است.

۳- این کار می تواند شما را بیشتر خوشحال کند و باعث احساس آزادی بیشتر شما شود.

فقط تصور کنید که بر روی تخت خود برهنه خوابیده اید. شما دیگر شلوار و لباس زیر نپوشیده اید و از آن آزاد هستید. اگر شما خانم هستید دیگر سوتین نپوشیده اید ( سوتین به دلیل فشار آوردن به بعضی از غده ها ریسک سرطان را بالاتر می برد، توصیه شده است که شب از آن استفاده نکنید ). این گونه فقط خودتان بین دو روکش خنک هستید. همچین احساسی باعث لبخند شما می شود و شما بیشتر احساس آزادی می کنید.

۴- تماس پوست به پوست بهترین تماس است.

10 فایده جالب برهنه خوابیدن که شاید شما آن ها را ندانید.6

اگر شما ازدواج کرده اید و با فرد مورد علاقتان زندگی می کنید، برهنه خوابیدن بیشتر باعث تماس پوست به پوست می شود، مخصوصا زمانی که یکدیگر را بغل می کنید. این تماس همچنین باعث بیشتر فعال شدن زندگی جنسی شما می شود. همه این ها باعث آزاد شدن مقدار زیادی اکسی توسین می شود، که این انتقال دهنده ای است که باعث می شود نسبت به فرد مورد علاقه تان احساس بهتری بکنید.

۵- این گونه می توانید بهتر بخوابید.

سناریویی که در بالا بیان کردم را دوباره تصور کنید. دیگر هیچ لباسی وجود ندارد که به پتو و جای شما گیر کند. شما دیگر نباید نگران پیراهن پیچ خورده باشید. وقتی که برهنه می خوابید تمام حواس پرتی ها از بین می رود و این گونه می توانید عمیق تر و بهتر بخوابید. شما دیگر نیاز ندارید که علم به شما بگوید، خوابیدن عمیق تر و بهتر به سلامتی شما کمک می کند.

۶- این می تواند به پوست شما کمک کند.

10 فایده جالب برهنه خوابیدن که شاید شما آن ها را ندانید.3

برای اولین بار بدن شما می تواند نفس بکشد. قسمت های خصوصی، زیر بغل ها و پاها معمولا در تمام روز با چندین لایه پوشیده هستند، حتی در تابستان. به این قسمت ها شانس هوا خوردن و نفس کشیدن بدهید. چراکه می تواند خطر ابتلا به بیماری های پوستی را پایین بیاورد، مثل بیماری پای ورزشکاران که در اثر پوشیدن زیاد کفش و تعریق پا به وجود می آید.

۷- به تنظیم کورتیزول شما کمک می کند.

کورتیزول یک ماده شیمیایی بسیار عجیب در بدن ما است ولی می تواند آسیب های زیادی به ما برساند. وقتی که شما برهنه خوابیده اید، این کار به شما کمک می کند دمای بدن خود را در محدوده بهینه نگه دارید و بدنتان این گونه بهتر می تواند کورتیزول تولید کند. اگر شما در گرمای بسیار بخوابید سطح کورتیزول بالا می ماند، حتی زمانی که بیدار شده اید. این می تواند منجر به افزایش اضطراب ، گرایش به غذاهای بد، افزایش وزن و چیزهای بدتر دیگری بشود. برهنه بخوابید تا بتوانید دما را پایین نگه دارید و خوب بخوابید تا بدنتان بتواند بهتر کورتیزول تولید کند و آن را بهتر تنظیم کند.

۸- هورمون ملاتونین و رشد شما را متعادل می کند.

10 فایده جالب برهنه خوابیدن که شاید شما آن ها را ندانید.4

ادامه دادن همین کار ، نگه داشتن هر شب دمای محیط زیر ۷۰ درجه می تواند به بدنتان کمک کند تا سطح هورمون ملاتونین و رشد را تنظیم کند. این مواد شیمیایی به بدن شما کمک می کند تا از پیری جلوگیری کند و سلامت خوب را برای شما به ارمغان می آورد. وقتی که با لباس می خوابید، بدن شما گرم می شود و مانع استفاده موثر از این هورمون ها می شود. به عبارت دیگر، خوابیدن با لباس باعث می شود سریع تر پیر شوید.

۹- این باعث می شود اندام های جنسی شما خوشحال تر باشند.

برای مردها ، شرایط خنک خواب به بیضه ها اجازه می دهد که دمایشان پایین تر بماند. این می تواند به نگه داشتن اسپرم سالم و طبیعی عمل کردن سیستم تولید مثل کمک کند. برای خانم ها، شرایط خنک و هوا خوردن می تواند از عفونت های مخمری جلوگیری کند. مخمر در شرایط گرم و مرطوب بهتر رشد می کند. وقتی که آنجا خنک تر و خشک تر باشد از رشد مخمر ها جلوگیری می شود.

۱۰- خوابیدن در تابستان قابل تحمل تر می شود.

10 فایده جالب برهنه خوابیدن که شاید شما آن ها را ندانید.1

تابستان یک زمان مشکل برای خواب خوب است. اگر شما کولر نداشته باشید، ممکن است اتاق خوابتان شب ها کمی گرم شود. در آوردن لباس ها در زمان خواب ممکن است باعث شود تخت خوابتان احساس راحتی بیشتری به شما بدهد. شما حتی ممکن است در شب هایی که کمی سردتر است کولر را خاموش کنید، این گونه پول بیشتری ذخیره می کنید.

با توجه به این نکات، وقت آن رسیده است که برهنه بخوابید! البته زمان هایی وجود دارد که فرد ترجیح می دهد لباس بپوشد. اگر شما مریض هستید یا هوای بیرون سرد است، بهتر است با لباس بخوابید تا گرم بمانید و از مریضی های بیشتر جلوگیری کنید.

تعداد بازدید:
۲