۱۲ام آذر ۱۳۹۶ وبلاگی

از کودکی، والدین ما به ما یاد داده اند که قسمت کردن کار خوبی است، چه این آخرین تکه شکلات باشد یا احساسات عمیق و ترس ها باشد. با این حال، هنگام قسمت کردن وسایل شخصی خط های قرمزی وجود دارد که برای سلامتی خود بهتر است از آن ها رد نشوید.

ما در این جا آن ۸ چیزی را که حتی نباید با عزیزترین و نزدیک ترین افرادبه اشتراک بگذارید را برای شما قرار داده ایم.

۱- کلاه ها

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.1

کلاه ها یا هرچیز دیگری که با سر شما در تماس است ( شامل شانه، برس، رو بالشتی و …). ما باور داریم که شما می دانید استفاده از یک برس توسط چند شخص ممکن است باعث شپش سر شود. با این حال پوشیدن کلاه فرد ( یا روسری و شال) دیگر یا خوابیدن بر روی بالشت فرد دیگر نیز می تواند باعث شپش سر شود.

۲- کرم

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.2

ماسک ها، سرم ها یا کرم های صورتی که در شیشه هستند وسایل بسیار شخصی مراقبت پوستی هستند. زمانی که شما به طور مکرر انگشت خود را در آن می کنید این کار باعث می شود پتانسیل افزایش باکتری بیشتر شود به خصوص وقتی آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید. این ممکن است باعث عفونت قارچی، بثورات، اگزما، پسوریازیس و بسیاری از مشکلات پوستی دیگر شود. محصولات زیبایی و آرایشی را با دیگران به اشتراک نگذارید. یکی از راه های حفاظت از پوست خرید محصولاتی با بطری های پمپ هوا است زیرا آن ها از رشد باکتری جلوگیری می کنند.

۳- لباس های زیر یا جوراب ها

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.3

شما بیشتر چیزها را به اشتراک می گذارید، پس چه عیبی دارد لباس زیر خود را نیز به اشتراک بگذارید؟ با این حال، شما باید به یاد داشته باشید بعضی از قسمت های بدن افراد کاملا متفاوت هستند. استفاده کردن لباس های زیر یکدیگر ممکن است باعث عفونت ادراری شود. همین طور پوشیدن جوراب های یکدیگر می تواند باعث قارچ پا، عفونت، خارش و کهیر شود. همیشه از جوراب و لباس زیر خود استفاده کنید و آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.

۴- نخ دندان، مسواک، خلال دندان

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.4

پزشکان به اشتراک گذاشتن مسواک را به شدت منع می کنند. طبق انجمن دندانپزشکی آمریکا، به اشتراک گذاشتن مسواک باعث افزایش عفونت می شود. یک مسواک معمولی (که شما آن را برای سه ماه استفاده کرده اید.) ممکن است شامل باکتری های بسیاری مانند اشیریشیا کلی، استافیلوکوکوس اورئوس یا ذرات باقی مانده غذا باشد. دکتر ها توصیه می کنند در موقعیت هلی ضروری از حوله تمیز برای مسواک کردن دندان ها استفاده کنید و هرگز مسواک کسی را قرض نگیرید.

۵- تیغ های اصلاح

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.5

تیغ های اصلاح بین تمام محصولاتی هستند که باید برای بهداشت شخصی به صورت فردی استفاده شوند. طبق دکتر فین برگ، شما هیچ گاه نباید تیغ اصلاح خود را با دیگران به اشتراک بگذارید زیرا این باعث هپاتیت می شود و سایر عفونت ها از این طریق می توانند منتقل شوند و همچنین HIV نیز می تواند از این طریق منتقل شود. بسیاری از باکتری ها و قارچ هایی که بر روی تیغ اصلاح رشد می کنند می توانند باعث مشکلات پوستی شوند. فراموش نکنید که به طور مرتب تیغ اصلاح خود را عوض کنید و هرگز آن را با کسی به اشتراک نگذارید. خطرهای این کار بسیار جدی هستند.

۶- سنگ پا

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.6

بسیاری از مردم از سنگ پا استفاده می کنند تا پاهای خود را لایه برداری کنند و سلول های مرده آن را از بین ببرند. به اشتراک گذاشتن آن ها باعث افزایش احتمال ابتلا به زگیل و قارچ ها می شود. این عفونت ها بسیار مسری هستند و بسیار سخت است که از آن ها خلاص شوید. اگر می خواهید در خانه دوست خود حمام کنید همیشه سنگ پا خود را به همراه بیاورید و آن را با دیگران به اشتراک نگذارید.

۷- هدفون و گوشی

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.7

یک وسله مهم برای عاشقان موسیقی هدفون است. با این حال، مردم کمتر به این واقعیت فکر می کنند که هدفون ها با تماس بر سطح های میکروبی می شوند. رشد باکتری بر روی یک وسیله نباید نادیده گرفته شود. به علاوه، باکتری گوش هر فردی منحصر به فرد است و خوب نیست که هدفون های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر شما می خواهید هدفون خود را به کسی قرض بدهید یا آن را به اشتراک بگذارید، مطمئن شوید آن تمیز است. اگر آن تمیز نیست، از پنبه استفاده کنید تا سطح آن را با اسپری ضدعوفونی کننده تمیز کنید. برای انجام این کار تنبلی نکنید. سلامت شما در خطر است.

۸- دمپایی های ابری

دانشمندان وسایل روزمره ای که تنها باید خودتان استفاده کنید را مشخص کردند.8

دمپایی های ابری بهترین انتخاب برای پوشیدن در ساحل، استخر یا سالن های بدن سازی هستند. بسیاری از مردم آن ها را با آشنایان خود به اشتراک می گذارند و آن را یک چیز طبیعی می دانند. با این حال، دمپایی های ابری باعث می شوند پای شما در معرض هزاران نوع باکتری قرار بگیرند. از پاهای خود در برابر عفونت هایی مثل زگیل کف پا و پا ورزشکاران محافظت کنید، و هرگز آن ها را با کسی شریک نشوید.

آیا شما تا به حال هیچ کدام از وسایل ذکر شده را با دوستانتان به اشتراک گذاشته اید؟ اگر شما وسایل بیشتری را می شناسید که باید از آن ها استفاده شخصی شود در قسمت نظرها آن را با ما به اشتراک بگذارید.

تعداد بازدید:
۲